числа х и у связаны формулой у = 36 х-21 найдите а) у если х=17 б) х если у=303

+3
Ответы (2)
  1. 3 декабря, 22:28
    0
    а) у=591 36*17 = 612-21=591 б) х=9 303+21/36=9
  2. 3 декабря, 23:07
    0
    y=35*17-21

    y=591

    x = (y+21) / 36

    x=9