Сравните 127 в 23 Степени и 513 в 18 степени

+4
Ответы (1)
  1. 21 марта, 14:21
    0
    127^23 = (128-1) ^23<128^23 = (2^7) ^23=2^161

    513^18 = (512+1) ^18>512^18 = (2^9) ^18=2^162

    2^161 127^23<513^18