7 1/2 : 4 1/2=x: 3/25

+5
Ответы (1)
  1. 20 января, 19:08
    0
    7 1/2 : 4 1/2 = x : 3/25

    x = 7 1/2 * 3/25 : 4 1/2

    x = 15/2 * 3/25 * 2/9

    x = 1/5 = 0,2