7/40:2 11/12-0,1 * (1,45:2 1/3-1/20: 2 1/3)

+5
Ответы (1)
  1. 14 мая, 12:12
    +1
    7/40:2 11/12-0,1 * (1,45:2 1/3-1/20: 2 1/3) = 0

    1) 1.45:2 1/3=145/100*3/7=87/140

    2) 1/20:2 1/3=1/20*3/7=3/140

    3) 87/140-3/140=84/140=3/5

    4) 0.1*3/5=1/10*3/5=3/50

    5) 7/40:2 11/12=7/40*12/35=3/50

    6) 3/50-3/50=0