Vichisli perimetr i ploshad pryamougolnika so storonoe 6dm i 4dm ikvadrata so storonoe 5dm sravni perimetri etih figur asatem ih ploshadi

+3
Ответы (1)
  1. 28 января, 11:21
    0
    Прямоугольник:

    S=6*4=24 дм

    P=2 (6+4) = 20 дм

    квадрат:

    S = 5*5=25 дм

    P=2 (5+5) = 20 дм

    Периметры равны