6 * (b-3) = 10-2 * (b+2) и 83+5 * (у-3) = 3 * (8 у-9)

+1
Ответы (2)
  1. 18 марта, 05:26
    0
    6 * (b - 3) = 10 - 2 * (b + 2)

    6b - 18 = 10 - 2b - 4

    6b + 2b = 10 + 18 - 4

    8b = 28 - 4

    8b = 24

    b = 24 : 8

    b = 3

    Ответ: b = 3
  2. 18 марта, 09:07
    0
    6 * (b-3) = 10-2 * (b+2)

    6b-18=10-2b-4

    6b+2b=18+10-4

    8b=24

    b=24/8

    b=3

    83+5 * (у-3) = 3 * (8 у-9)

    83+5y-15=24y-27

    5y-24y=-83+15-27

    -19y=-95

    y=-95/-19

    y=5