1) (714:7-100) ⁶;

2) (963:9-618:6) ³;

+2
Ответы (1)
  1. 24 октября, 03:56
    0
    1) (714 : 7 - 100) ⁶ = (102 - 100) ⁶ = 2⁶ = 64

    2) (963 : 9 - 618 : 6) ³ = (107 - 103) ³ = 4³ = 64