740-120*3:6=? 105*6-106*5=? 130*7-290=? 990:3+370=? 3*230-720:6=? 560:4+5*90

+3
Ответы (2)
  1. 14 марта, 05:04
    0
    740-120*3/6=680 105*6-106*5=100 130*7-290=620 990/3+370=700 3*230-720/6=570 560/4+5*90=590
  2. 14 марта, 06:31
    0
    740-120*3/6=

    1) 120*3=360

    2) 360/6=60

    3) 740-60=680

    105*6-106*5=

    1) 105*6=630

    2) 106*5 = 530

    3) 630-530=100

    130*7-290=

    1) 130*7=910

    2) 910-290=620