1) (12 5/22+7 17/22) - (13 7/23-9 15/23)

2) 29 49/53 - 8 49/53

3) (20 16/25+13 9/25) - (23 4/14+7 13/14)

+1
Ответы (1)
  1. 23 мая, 12:39
    0
    1) (12 5/22+7 17/22) - (13 7/23 - 9 15/23) = 16 8/23

    12 5/22 + 7 17/22 = 269/22+171/22=440/22=20

    13 7/23 - 9 15/23 = 306/23 - 222/23=84/23=3 15/23

    20 - 3 15/23 = 20/1 - 84/23 = (460-84) / 23=376/23=16 8/23

    2) 29 49/53 - 8 49/53=1586/53 - 473/53 = 1113/53=21

    3) (20 16/25+13 9/25) - (23 4/14 + 7 13/14) = 2 11/14

    20 16/25+13 9/25=516/25 + 334/25=850/25=34

    23 4/14 + 7 13/14 = (326+111) / 14=437/14=31 3/14

    34 - 31 3/14=39/14=2 11/14