В) 10,02*5 - (44 - (34,5+7,87)) : 0,05=

г) 3,36:3,2 + (4 - (7-6,3) * 4,2) - 1,1=

+1
Ответы (1)
  1. 14 декабря, 06:00
    0
    В) 10,02*5 - (44 - (34,5+7,87)) : 0,05=17.5

    1) 34.5+7.87=42.37

    2) 44-42.37=1.63

    3) 1.63:0.05=32.6

    4) 10.02*5=50.1

    5) 50.1-32.6=17.5

    г) 3,36:3,2 + (4 - (7-6,3) * 4,2) - 1,1=1.01

    1) 7-6.3=0.7

    2) 0.7*4.2=2.94

    3) 4-2.94=1.06

    4) 3.36:3.2=1.05

    5) 1.05+1.06=2.11

    6) 2.11-1.1=1.01