4 1/3 : (5/6 + 0,25)

3,6 * (7/12 + 1/9)

-

+4
Ответы (1)
  1. 12 декабря, 09:05
    0
    4 1/3: (5/6+1/4) = 13/3: (10/12+3/12) = (13/3) : (13/12) = 13/3 * 12/13 = 12/3 = 4.

    3,6 * (21/36+4/36) = 36/10 * 25/36 = 25/10 = 2 5/10 = 2 1/2.