5 х (30-7 х3) [ (50-18) : (28:7) + 81:9 х7=

+2
Ответы (1)
  1. 4 февраля, 05:40
    0
    5· (30-7·3) · (50-18) : (28:7) + 81:9·7=423

    1) 7·3=21

    2) 30-21=9

    3) 50-18=32

    4) 28:7=4

    5) 5·9=45

    6) 45·32=1 440

    7) 1 440:4=360

    8) 81:9=9

    9) 9·7=63

    10) 360+63=423