9070*9 - (5672+4098) =

8100:90*320-9087=

(1030-178) : 3*7=

8400:600*15+790=

+4
Ответы (1)
  1. 8 августа, 07:02
    0
    9070*9 - (5672+4098) = 71860

    5672+4098=9770

    9070*9=81630

    81630-9770=71860

    8100:90*320-9087=19713

    8100:90=90

    90*320=28800

    28800-9087=19713

    (1030-178) : 3*7=1988

    1030-178=852

    852:3=284

    284*7=1988

    8400:600*15+790=1000

    8400:600=14

    14*15=210

    210+790=1000