Вычислите:

9070*9 - (5672+4098)

8100:90*320-9087

(1030-178) : 3*7

8400:600*15+790

+4
Ответы (1)
  1. 18 июля, 18:38
    0
    9070*9 - (5672+4098) = 71.860

    1) 5.672+4.098=9770

    2) 9.070*9=81.630

    3) 81.630-9.770=71.860

    8100:90*320-9087=19.713

    1) 8.100:90=90

    2) 90*320=28.800

    3) 28.800-9.087=19.713

    (1030-178) : 3*7=1.988

    1) 1.030-178=852

    2) 852:3=284

    3) 284*7=1.988

    8400:600*15+790=1.000

    1) 8.400:600 = 14

    2) 14*15=210

    3) 210+790=1.000