Выполните действие: а) 3 1/3 + 1 б) 3 1/6 + 1/3 в) 4 3/5 + 2 г) 7 3/4 + 1/4 д) 12 + 2 7/10 е) 4 3/7 + 3/7 Задача 2 Выполните действие: а) 3 4/5 + 1 4/5 б) 1 4/9 в) 8 4/5 + 2 1/3 г) 12 5/6 + 4/15 д) 7/20 + 2 7/10 е) 8 3/7 + 1 9/14

+1
Ответы (2)
  1. 5 октября, 03:00
    0
    А) 3 1/3 + 1 = 4 1/3; б) 3 1/6 + 1/3 = 19/6 + 1/3 = (19 + 2) / 6 = 21/6 = 3 1/2; 4

    в) 4 3/5 + 2 = 6 3/5; г) 7 3/4 + 1/4 = 7 4/4 = 8; д) 12 + 2 7/10 = 14 7/10;

    е) 4 3/7 + 3/7 = 4 6/7.

    Задание 2.

    а) 3 4/5 + 1 4/5 = 4 8/5 = 5 3/5; б) пример не дописан 1 4/9;

    в) 8 4/5 + 2 1/3 = 44/5 + 7/3 = (132 + 35) / 15 = 167/15 = 11 2/15;

    г) 12 5/6 + 4/15 = 77/6 + 4/15 = (385 + 8) / 30 = 393/30 = 13 3/30 = 13 1/10

    д) 7/20 + 2 7/10 = 7/20 + 27/10 = (7 + 54) / 20 = 61/20 = 3 1/20

    е) 8 3/7 + 1 9/14 = 9 + (3/7 + 9/14) = 9 + (6 + 9) / 14 = 9 + 15/14 = 9 + 1 1/14 = 10 1/14
  2. 5 октября, 04:40
    0
    А) 4 1/3 б) = 3 1/6 + 2/6 = 3 3/6 = 3 1/2 в) 6 3/5 г) = 7 4/4 = 8 д) 14 7/10 е) 4 6/7 2. а) 4 8/5 = 5 3/5 в) = 10 + 12/15 + 5/15 = 10 17/15 = 11 2/15 г) = 12 25/30 + 8/30 = 13 1/10 д) = 7/20 + 2 14/20 = 3 1/20 е) = 8 6/14 + 1 9/14 = 10 1/14