6/29 * (6-2 3/11*12/9)

5 2/3:1/3-1 7/12

(9-2 2/45*3 1/8)

+5
Ответы (1)
  1. 14 февраля, 08:52
    0
    6/29 * (6-2 3/11*12/9) = 6/29 * (6-25*4/33) = 6/29*2 2/3=48/87 5 2/3:1/3-1 7/12=17-17/12=11*17/12=187/12=15 7/12 9-2 2/45*3 1/8=9-92/45 * * 25/8=9-23*5/2/9 = (162-115) / 18=2 11/18