8/9*3/4 - (5/6-1/4), 3/5+4/5*3/7+6/7, (2/5-2/7) : 2/7*2/5, (5/6-3/10) : (3/10+2/15)

+4
Ответы (1)
  1. 3 декабря, 16:59
    0
    А) 8/9*3/4 - (5/6-1/4) = 1/12

    1) 5/6-1/4=10/12-3/12=7/12

    2) 8/9*3/4=2/3

    3) 2/3-7/12=8/12-7/12=1/12

    б) 3/5+4/5*3/7+6/7=1 4/5

    1) 4/5*3/7=12/35

    2) 3/5+12/35=21/35+12/35=33/35

    3) 33/35+6/7=33/35+30/35=1 4/5

    в) (2/5-2/7) : 2/7*2/5=4/25

    1) 2/5-2/7=14/35-10/35=4/35

    2) 4/35:2/7=2/5

    3) 2/5*2/5=4/25

    г) (5/6-3/10) : (3/10+2/15) = 1 3/13

    1) 5/6-3/10=25/30-9/30=16/30=8/15

    2) 3/10+2/15=9/30+4/30=13/30

    3) 8/15:13/30=16/13=1 3/13