Разложите на множители:

а) 16 у3

- y; б)

2 а2

- 12ab

+ 18b2.

+2
Ответы (2)
  1. 28 октября, 06:04
    0
    A) 16y^3-y=y (16y^2-1) = y (4y-1) (4y+1)

    б) 2a^2-12ab+18b^2=2 (a^2-6ab+9b^2) = 2 (a-3b) (a-3b)
  2. 28 октября, 06:43
    0
    A) 16y^3-y=y (16y^2-1) = y (4y-1) (4y+1)

    б) 2a^2-12ab+18b^2=2 (a^2-6ab+9b^2) = 2 (a-3b) (a-3b)