Б) 1/2+1/5+3/7=?

в) 1/2+2/3+3/5=?

г) 2/3+1/4+1/5=?

+2
Ответы (1)
  1. 3 марта, 21:51
    0
    1/2+1/5+3/7 = (35+14+30) / 70=79/70 = 1 9/70

    1/2+2/3+3/5 = (15+20+18) / 30=53/30=1 23/30

    2/3+1/4+1/5 = (40+15+12) / 60=67/60=1 7/60