13) (х-12) : 10=4

14) 55-у*10=15

15) х: 12+48=91

16) 5 у+4 у=99

17) 54 х-27 х+81

18) 36 у-16 у+5 у=0

19) 14 х+х-9 х+2=56

20) 20 у-14 у+7 у-13=13

+4
Ответы (1)
  1. 8 мая, 07:41
    0
    13) (х-12) : 10=4

    х-12=4*10

    х-12=40

    х=40+12

    х=52

    (52-12) : 10=4

    4=4

    14) 55-у*10=15

    10 у=55-15

    10 у=40

    у=40:10

    у=4

    55-4*10=15

    15=15

    15) х: 12+48=91

    х: 12=91-48

    х: 12=43

    х=43*12

    х=516

    516:12+48=91

    91=91

    16) 5 у+4 у=99

    9 у=99

    у=99:9

    у=11

    5*11+4*11=99

    55+44=99

    99=99

    17) 54 х-27 х=81

    ... 27 х=81

    х=81:27

    х=3

    54*3-27*3=81

    162-81=81

    81=81

    18) 36 у-16 у+5 у=0

    25 у=0

    у=0*25

    у=0

    36*0-16*0+5*0=0

    19) 14 х+х-9 х+2=56

    6 х+2=56

    6 х=56-2

    6 х=54

    х=9

    14*9+9-9*9+2=56

    126+9-81+2=56

    56=56

    20) 20 у-14 у+7 у-13=13

    13 у-13=13

    13 у=13+13

    13 у=26

    у=26:13

    у=2

    20*2-14*2+7*2-13=13

    40-28+14-13=13

    13=13