Упрости вырожение

a+2a+3b

4s+s+3r+s

3x+2y+x+5y

5d+p+2p+6d

10a+2c+a+3c

2a+5a+4b+2b

7f+g+3g+3f

10p+4d+d+2d

6p+2t+5p+4t

+2
Ответы (1)
  1. 30 июля, 13:14
    0
    1) а+2 а+3b=3a+3b

    2) 4s+s+3r+s=6s+3r

    3) 3 х+2 у+х+5 у=4 х+7 у

    4) 5d+p+2p+6d=11d+3p

    5) 10a+2c+a+3c=11a+5c

    6) 2a+5a+4b+2b=7a+6b

    7) 7f+g+3g+3f=10f+4g

    8) 10p+4d+d+2d=10p+7d

    9) 6p+2t+5p+4t=11p+6t