Решите уравнения

3 (2 у-1) + 6 (3 у-4) = 83+5 (у-3)

+5
Ответы (2)
  1. 1 мая, 01:02
    0
    6y-3+18 у-24=83+5 у-15

    6 у+18 у-5 у=83-15+3+24

    19 у=95

    У=95:19

    У=5
  2. 1 мая, 03:52
    0
    6 у-3+18-24=83+5 н-15

    19 у=95

    у=5