Разложите на множители 9 х в квадрате - 3 х-2

+2
Ответы (1)
  1. 5 июля, 10:23
    0
    9x^2-3x-2=0

    D = - 3^2-4*9 * (-2) = 9+72=81=9

    X1 = 2/3

    X2=-1/3

    9 (X+1/3) (X-2/3)