100 - (20+40) =

90 - (16+4) =

+2
Ответы (2)
  1. 26 июня, 17:59
    0
    100 - (20+40) = 40

    1) 20+40=60

    2) 100-60=40

    90 - (16+4) = 70

    1) 16+4=20

    2) 90-20=70
  2. 26 июня, 18:39
    0
    100 - (20+40) = 40

    90 - (16+4) = 70