120 - (182-98) : 6-16*5 = (72:9+46) - 6*6+40:5

+5
Ответы (2)
  1. 25 июля, 13:43
    0
    120 - (182-98) : 6-16*5 = (72:9+46) - 6*6+40:5

    120-14-80=8+46-36+8

    26=26
  2. 25 июля, 16:00
    0
    120 - (182-98) : 6-16*5=26

    (72:9+46) - 6*6+40:5=26

    26=26