5+3/8=? 4 8/9+3=? 2/5+1 1/5=? 5 6/11-4/11=? 7 3/4-5=? 3 2/7-2/7=? 2 5/14+1 3/14=? 5 11/19-3 6/19=? 1-3/10=? 2 4/6+1 3/6=? 3-1 3/4=?

+3
Ответы (1)
  1. 1 сентября, 19:45
    0
    5+3/8=5 3/8

    4 8/9+3 = 7 8/9

    2/5+1=1 2/5

    1/5=1/5

    6/11-4/11=2/11

    3/4-5 = - 4 1/4

    3 2/7-2/7=3

    2 5/14+1=3 5/14

    3/14=3/14

    5 11/19-3=2 11/19

    6/19=6/19

    1-3/10=7/10

    3/6=3/6

    3-1 3/4 = 1 1/4