Реши уравнение

1/5 * (у+6) + 3/5 * (у+4) = 2 у+1

+4
Ответы (1)
  1. 24 ноября, 23:35
    0
    1/5 у+1.2+3/5 у+1.4=2 у+1

    0.2 у+0.6 у-2 у=-1.2+1-1.4

    -1.2 у=-1.6

    у=-1.6/-1.2

    у=1 1/3