Приведите к наименьшему общему знаменателю: 1/6 и 3/8; 4/9 и 7/15; 5/12 и 1/8; 8/15 и 11/12; 9/10 и 5/12; 13/12 и 13/18; 11/30 и 8/45; 11/20 и 9/16; 8/33 и 9/77; 9/98 и 5/56; 13/750 и 7/450; 10/297 и 14/363

+5
Ответы (1)
  1. 29 сентября, 11:28
    0
    1/6 и 3/8 = 4/24 и 9/24

    4/9 и 7/15 = 20/45 и 21/45

    5/12 и 1/8 = 10/24 и 3/24

    8/15 и 11/12 = 32/60 и 55/60

    9/10 и 5/12 = 54/60 и 25/60

    13/12 и 13/18 = 39/36 и 26/36

    11/30 и 8/45 = 33/90 и 16/90

    11/20 и 9/16 = 44/80 и 45/80

    8/33 и 9/77 = 56/231 и 27/231

    9/98 и 5/56 = 36/392 и 35/392

    13/750 и 7/450 = 39/2250 и 35/2250

    10/297 и 14/363 = 110/3267 и 126/3267