6450:6 = 6036:4 = 4956:7 = 4107*9 = 1248*6 = 3004*8 * - это умножить

+2
Ответы (2)
  1. 25 апреля, 07:03
    0
    6450:6=1075 6036:4=1509 4956:7=708 4107*9 = 36963 1248*6 = 7448 3004*8 = 24032
  2. 25 апреля, 07:18
    0
    1075; 1509; 708; 36963; 7488; 24032