Заполни пропуски в равенствах 4 м в квадрате31 см в квадрате = ... см в квадрате, 625 см в квадрате=6 ... 25 см в кводрате, 4870 м = 4 ... 870 м, 273 см в квадрате=2 ... 7 ... 3 ..., 9 м26 см = ... дм ... см, 5 дм1 см6 мм = ... мм

+4
Ответы (1)
  1. 7 января, 14:43
    0
    Задание: Заполни пропуски в равенствах.

    1 м² = 10000 см²

    4 м² 31 см² = 4*10000 см² + 31 см² = 40000 см² + 31 см² = 40031 см²

    1 дм² = 0,01 см²

    625 см² = 600 см² + 25 см² = 600:0,01 дм² + 25 см² = 6 дм² 25 см²

    1 км = 1000 м

    4870 м = 4000 м + 870 м = 4000:1000 км + 870 м = 4 км 870 м

    1 см² = 0,01 дм²

    1 см²=100 мм²

    273 см² = 200 см² + 70 см² + 3 см ² = 200*0,01 дм² + 70 см² + 3*100 мм² = 2 дм² 70 см³ см ² 300 мм² = 2 дм² 73 см²

    1 м = 10 дм

    9 м 26 см = 9*10 дм + 26 см = 90 дм 26 см

    1 дм = 100 мм

    1 см = 10 мм

    5 дм 1 см 6 мм = 5*100 мм + 1*10 мм + 6 мм = 500 мм + 10 мм + 6 мм=516 мм