Запиши число в виде неправильной дроби: 1) 4 3/4; 2) 9 6/11; 3) 3 9/17; 4) 12 5/6; 5) 13 49/100; 6) 8 3/16.

+4
Ответы (1)
  1. 24 февраля, 04:08
    0
    4 3/4 = 19/4;

    9 6/11 = 105/11

    3 9/17 = 60/17

    12 5/6 = 77/6

    13 49/100 = 1349/100

    8 3/16 = 131/16

    Это всё?