9//56 - (7//15-5//12) * (3//14+1//2)

+5
Ответы (1)
  1. 18 сентября, 09:24
    0
    9/56 - (7/15-5/12) * (3/14+1/2) = 9/56 - (28/60-25/60) * (3/14+7/14) = 9/56 - (3/60) * (10/14) =

    9/56 - (1/20) * (5/7) = 9/56-5/140=9/56-1/28=9/56-2/56=7/56=1/8