3 х-2-3· (х+5) = - (2-х) - 5

+1
Ответы (2)
  1. 8 мая, 10:34
    0
    3 х-2-3· (х+5) = - (2-х) - 5

    3 х-2-3 х+15=10+5 х

    13=10+5 х

    5 х=3

    х=0,6
  2. 8 мая, 13:29
    0
    3 х-2-3· (х+5) = - (2-х) - 5

    3x-2-3x-15=-2+x-5

    3x-3x-x=-2-5+2+15

    -x=10

    x=-10