вычислить (4.5/12-3.7/18) : 9,25+5/6 / (0,4+1/8+0,75) * 2/5

+2
Ответы (1)
  1. 22 июня, 18:44
    0
    4 5/12 - 3 7/18 = 5312 - 61/18 = (159-122) / 36 37/36

    37/36 9 25/100 37/36 * 100/925 = 3700 / 33300 37/333

    37/333 5/6 = (74 + 555) / 666 = 629/666

    4/10 + 1/8 = (20 + 5) / 40 = 25/40 = 5/8

    5/8+75/100 = (250 + 300) / 400 = 550/440 = 55/40 * 2/3 = 110/120

    629/666 / 110/120 = 629/666 * 120/110 = 8280/73260 = 828/7326 = 138/1221