259 600:8*9-8 130:30 558 720:9*5-6 240:2

+1
Ответы (1)
  1. 7 мая, 16:35
    0
    259 600:8 · 9-8 130:30=291779

    1) 259600:8=32450

    2) 32450 · 9=292050

    3) 130:30=271

    4) 292050-271=291779

    558720:9·5-6240/2=307280

    1) 558720:9=62080

    2) 62080·5=310400

    3) 6240:2=3120

    4) 310400-3120=307280