А) - 3/7+2/3=

б) 2/9 + (-5/9)) + 2/3

в) (0,8 + (-1/6)) + (-2 1/3) =

+3
Ответы (1)
  1. 18 апреля, 18:15
    0
    а) - 3/7+2/3 = - 9/21+14/21=5/21

    б) 2/9 + (-5/9)) + 2/3 = - 3/9 + 2/3 = - 3/9+6/9=3/9

    в) (0,8 + (-1/6)) + (-2 1/3) = (8/10 - 1/6) + 7/3 = (4/5 - 1/6) + 7/3 = 24/30 - 5/30 + 70/30 = 89/30 = 2 29/30