14 (1/2+1/3+1/4)

1/3*6/7-1/7*3/4

+5
Ответы (1)
  1. 16 октября, 00:19
    0
    14 (6/12+4/12+3/12) = 14*13/12=91/6=15 целых, одна шестая 2/7-3/28=8/28-3/28=5/28