10 4/21 - (4 10/21 + 3 19/21)

+2
Ответы (1)
  1. 9 сентября, 10:25
    0
    10 4/21 - (4 10/21 + 3 19/21) = 1 19/21

    1) 4 10/21+3 19/21=7 27/21=8 6/21=8 2/7

    2) 10 4/21-8 6/21=9 25/21-8 6/21=1 19/21