17 1/8 - (12 2/5-5 7/8) * 16/24+3 3/8

+5
Ответы (1)
  1. 11 сентября, 05:28
    0
    17 1/8 - (12 2/5-5 7/8) * 16/24+3 3/8=7 29/60

    1) 12 2/5-5 7/8=12 16/40+5 35/40=17 51/40=18 11/40

    2) 18 11/40*16/24=731/40*16/24=1462/120=12 11/60

    3) 17 1/8-12 11/60=17 15/120-12 22/120=16 135/120-12 22/120=4 13/120

    4) 4 13/120+3 3/8=4 13/120+3 45/120=7 58/120=7 29/60