1) 0,24 : (x-0,008) = 120

2) 4,8 : (x+0,04) = 120

+3
Ответы (1)
  1. 10 января, 07:36
    0
    1. х-0,008 = 120/0,24

    х-0,008 = 0,002

    х = 0,01

    2. х+0,04 = 0,04

    х = 0