Г) 6 см от 1,5 дм д) 5 см от 2 дм е) 4 см от 1,2 дм

+2
Ответы (2)
  1. 2 февраля, 06:13
    0
    Г) 1,5 дм=15 см 6 см/15 см=3/5

    д) 2 дм=20 см 5 см/20 см=1/4

    е) 1,2 дм=12 см 4 см/12 см=1/3
  2. 2 февраля, 07:05
    0
    6 раздели на 1,5

    5 раздели на 2

    4 раздели на 1,2