Упростите выражения

у+7 х (у-3,1)

1,1 х+1,3 х (2 х-4)

+3
Ответы (1)
  1. 19 августа, 01:11
    0
    1) у+7 х (у-3,1) = у+7 ху-21,7 х

    2) 1,1 х+1,3 х (2 х-4) = 1,1 х+2,6 х²-5,2 х=2,6 х²-4,1 х