2x в квадрате+3 х+1=0

+1
Ответы (1)
  1. 23 января, 15:41
    0
    2x^2 + 3x + 1 = 0.

    D = 9 - 4 * 2 = 1 = > 2 к

    x1 = - 3 + 1 / 2 * 2 = - 2 / 4 = - 1/2 = - 0.5;

    x2 = - 3 - 1 / 2 * 2 = - 4 / 4 = - 1.

    Ответ: - 0.5; - 1.