Решить 4 1/3 : (5/6+0,25)

3,6 * (7/12+1/9)

(7/12-2/15) : 0,9

(5/8-1/3) * 1 5/7

+5
Ответы (1)
  1. 11 мая, 14:03
    0
    1/3 : (5/6+0,25) = 1/3 : (5/6+1/4) = 1/3 : (10/12+3/12) = 1/3 : 13/12 = 1/3 * 12/13=4/13

    3,6 * (7/12+1/9) = 3,6 * (21/36+4/36) = (36/10) * (25/36) = 25/10=2,5

    (7/12-2/15) : 0,9 = (35/60-8/60) : (9/10) = 27/60 * 10/9 = 9/20 * 10/9=1/2

    (5/8-1/3) * 1 5/7 = (15/24-8/24) * 12/7 = 7/24*12/7=1/2