1620: (19-x:36) = 108

+2
Ответы (1)
  1. 18 мая, 18:26
    0
    1620 : (19-х: 36) = 108

    (19-х: 36) = 1620 : 108

    19-х: 36=15

    х: 36=19-15

    х: 36=4

    х=4*36

    х=144