1) 4 3/5 + 2 5/7 + 5 9/35;

2) 1 2/3 + 6 4/15 + 8 17/45;

3) 8 3/40 + 12 11/20 + 6 7/80;

4) 5 7/20 + 20 4/15 + 12 11/60;

5) 5 2/5 + 19 9/10 + 4 33 / 50;

6) 31 7/9 + 4 11/27 + 35 43/54.

+3
Ответы (1)
  1. 7 ноября, 17:03
    0
    1) 4 3/5 + 2 5/7 + 5 9/35=4 21/35+2 25/35+5 9/35=11 55/35=12 4/7

    2) 1 2/3 + 6 4/15 + 8 17/45=1 30/45+6 12/45+8 17/45=15 50/45=16 1/9

    3) 8 3/40 + 12 11/20 + 6 7/80=8 6/80+12 44/80+6 7/80=26 56/80=26 7/10

    4) 5 7/20 + 20 4/15 + 12 11/60=5 21/60+20 16/60+12 21/60=37 49/60

    5) 5 2/5 + 19 9/10 + 4 33 / 50=5 20/50+19 45/50+4 33/50=28 98/50=29 24/25

    6) 31 7/9 + 4 11/27 + 35 43/54=31 42/54+4 22/54+35 43/54=70 107/54=

    71 53/54