Представте число 49 125 243 1000 в виде степени

+2
Ответы (2)
  1. 11 сентября, 18:10
    0
    49=7^2

    125=5^3

    243=3^5

    1000=10^3
  2. 11 сентября, 20:55
    0
    49 = (√49) ² = 7²

    125 = (∛125) ³ = 5³

    243 = 3⁵

    1000 = (∛1000) ³ = 10³