3/7 - (x-1/8) = 3/4-1/2

+2
Ответы (1)
  1. 4 мая, 03:48
    0
    3/7-х+1/8=3/4-1/2

    -х=1/4-3/7-1/8

    -х=-5/28-1/8

    -х=-17/56

    Х=17/56