Решите.

1) 7/84 + 3/12

2) 5/16 - 2/17

+3
Ответы (1)
  1. 20 января, 07:15
    0
    1) 7/84+3/12 = 7/84 + 21/84 = 28/84 = 1/3

    2) 5/16-2/17 = 85/272 - 32/272 = 53/272