3 3/4 : 1 1/8 = 2 1/3 : р

+1
Ответы (1)
  1. 19 ноября, 13:56
    0
    3 3/4*р=1 1/8*2 1/3

    3 3/4 р=9/8*7/3

    15/4 р=21/8

    Р=21/8:15/4=21/8*4/15

    Р=7/10=0,7